شرکت آروین تاو تولید کننده انواع فین تیوب های دو فلزی آلومینیومی اکسترود شد وکار آمد در صنایع ذیل می باشد : (BIMETALLIC EXTRUDED FIN TUBE)

پالایش نفت

صنایع پتروشیمی

صنایع عملیاتی گاز طبیعی

صنایع شیمیایی

نیروگاهها

واحد های کمپرسور گاز

انتخاب صحیح یک تیوب فین شده برای نصب مجدد یا به عنوان قطعات جایگزین ، در طول عمر و کارایی سایر بخشهای مرتبط بسیار حائز اهمیت است . مشخصات لوله مورد استفاده در طراحی نظیر قطر ، ضخامت ، طول، جنس و همچنین فضای مورد نیاز جهت انتقال حرارت ، نوع فین مناسب را تعیین می نمایید.

اکسترود دو فلزی

به منظور تولید فین تیوب اکسترودی،ابتدا لوله فلزی که جنس آن تابع طراحی واحد مهندسی است ، در یک لوله آلومینیومی قرار گرفته و مجموعه مذکور در قسمتی از دستگاه که شامل 3 سری دیسک فین زنی می باشد و نسبت به یکدیگر با زاویه 120 قرار گرفته اند ، وارد شده و با عملیات مکانیکی و شکل دهی سرد  (Cold Roll Forming)  ، فین زنی روی لوله صورت می پذیرد .

قطر لوله آلومینیومی که پس از عملیات اکستروژن جهت تولید لوله فین دار بعنوان غلاف استفاده می شود ، تعیین کننده نوع ،آرایش و چیدمان دیسک می باشد. جذب انطباقی کامل فین ها به روی لوله داخلی به واسطه عملیات فین زنی حاصل میگردد. در این پروسه امکان تولید از 8.5 تا 11 فین در اینچ (8.5 – 11 FPI) و طول لوله فین دار حداکثر تا   15 متر با رعایت محدوده وسیع سیال و طول عمر بالا میسر می باشد. خواص فیزیکی و مکانیکی مورد نیاز از فین با توجه به محدودیتهای طراحی ، در انتخاب نوع فین تیوب تاثیر گذار و تعیین کننده است . حد اکثر درجه حرارت کارآمد فین تیوب اکسترود شده 300 درجه سانتیگراد بوده و با توجه به ساختار تولیدی ویژه آن در برابر خوردگی اتمسفری و مقاومت مکانیکی، در مقایسه با سایر موارد مشایه از مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

در این پروسه فین زنی سطح حرارتی تا 20 برابر سطح اولیه افزایش میابد که منجر به انتقال حرارت شدید در انواع مبدل های حرارتی ایرکولر ها ، هیت اکس چنجر ها و… می گردد.

لایه چسبنده حد اکثر 1 میلی متر بوده و ضخامت پره های فین تا 0.4 میلی متر کاهش پیدا می کند.این پروسه فین زنی منجر به تامین فین با استحکام بالا نسبت به روش مک ال روی  می باشد.

فعالیتهای انجام شده :

پالایشگاه شازند اراک ، منگنز شهاب شرق ،  فرو آلیاژ کرمان ،  شرکت آتاکو ، شرکت آیسان تهویه ، شرکت آریا کولر حرارتی ، تهران مبدل ، آذرآب ، ماشین سازی اراک ، رادیاتور درخشان جنوب ، شرکت صبافرین ، شرکت تاشا، شرکت دمافین ، شرکت نفت ایرانول ،